Nagyböjt 5. vasárnapja

2015. március 22.

1.      Kedden 5 órától igeliturgia, utána pedig ministránsfoglalkozás lesz.

2.      Csütörtökökön fél 5-től gyónási lehetőséggel egybekötött szentségimádás, 5 órától pedig szentmise van.

3.      Pénteken 5 órától keresztutat járunk.

4.      Az Új Ember megérkezett, és a templom bejáratánál átvehető.

5.      A nagyheti és húsvéti liturgikus menetrend megtalálható a faliújságon.

6.      A nagyhét közeledtével kérem a kedves testvéreket, hogy amennyiben idős vagy beteg hozzátartozójuk húsvéti szentgyónásáról és szentáldozásáról, valamint a betegek szentségének felvételéről szeretnének gondoskodni, ezt a jövő vasárnapig jelezzék.

7.      Egy hét múlva Urunk Szenvedésének Vasárnapját – virágvasárnapot – ünnepeljük. A szentmise a barkaszentelő körmenettel kezdődik. Jó idő esetén a barkaágakat a templom előtt áldjuk meg, és onnan történik majd a bevonulás. Akinek van otthon barkája, hozza el, és megáldjuk.

8.      A kedves testvéreknek köszönhetően az idei nagyböjti tartósélelmiszer gyűjtés nagyon szépen sikerült. A Karitász munkatársai jövő héten szállítják el az adományokat.