Beszámolók

Hittanos napközi az Alsóörsi Római Katolikus Plébánián

Huszonhét gyermek és fiatal részvételével került megrendezésre az idei napközis hittantábor Alsóörsön, melynek a helyi katolikus egyházközség adott otthont. A résztvevő alsóörsi, lovasi és szentkirályszabadjai gyerekek június 27. és július 1. között tölthettek együtt öt tartalmas napot.

Június 27-én, hétfőn, Szent László Király ünnepén, tábornyitó szentmisén vettek részt a fiatalok, majd kézműves foglalkozás következett, melynek alapját az isteni erények: a hit, a remény és a szeretet alkotta. A nap második felében csapatjátékokra és kincskeresésre került sor a Merse-parkban. Kedden Bakonybélbe látogatott a csoport, ahol megtekintették a bencés szerzetesek otthonát, a Szent Mauríciusz Monostort, annak arborétumát valamint a közelmúltban felújított plébániatemplomot. A látogatás során a fiatal zarándokok megismerkedhettek Szent Günter, Szent Benedek és Szent Mauríciusz életével valamint betekintést nyerhettek a gyógynövények világába. A bencés szerzetesek életének lüktetését az „Ora, labora et lege!” – vagyis: „Imádkozzál, dolgozzál és olvass!” jelmondat határozza meg. A délután folyamán a csoport meglátogatta a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Pannon Csillagdáját, ahol a táborozók rácsodálkozhattak a végtelen univerzum csodáira és titkaira. A bakonybéli programot követően, a kánikulai időjárásban, Zircen, igazi felfrissülést jelentett a közös fagylaltozás.

A helyi egyházközség minden évben június 29-én ünnepli szentségimádási napját, így ezt a napot a fiatalok szentséglátogatással és közös imádsággal kezdték a Boldog Gizella Királyné Plébániatemplomban. Ezt követően a délelőtt folyamán szeretettel várta a csoportot a Vida-tanya, ahol kicsiknek és nagyobbaknak lehetősége nyílt belekóstolni a lovaglás élményébe. A napközisek az ebédet már a lovasi Savanyú-kútnál fogyaszthatták el, ahol borgácsban készült finomság várta az éhes táborozókat. Csütörtökön szép kikapcsolódást jelentett a Veszprémi Állatkertben tett látogatás. A hittanos napközi záró napján, pénteken reggel, hálaadó szentmisén vettek részt a gyerekek, amit táncház, majd a délután folyamán strandolás követett.

Az Alsóörsi Római Katolikus Plébánia köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik lehetővé tették az idei hittanos napközi megszervezését! A köszönet szavával fordulunk Fenyvesi Mónika hitoktatóhoz, Hajasné Zsédely Mónika tanárnőhőz, az általános iskola pedagógusaihoz és dolgozóihoz,a Kisboldogasszony Karitász Csoport vezetőjéhez, Meszes Ferencné Annához, Novák Katalinhoz, Hajas Gyula, Timár Lajos és Vida Mihály urakhoz, a Napraforgó Óvoda konyhájához, valamint Alsóörs és Lovas Községek Önkormányzataihoz.

Hálával és tisztelettel:
Berkes Péter, plébános