Nagyböjt 3. vasárnapja

2015. március 8.

1.      Kedden 5 órától igeliturgia, utána pedig ministránsfoglalkozás lesz.

2.      Nagyböjti lelkigyakorlatunkat március 13. és 15. között (péntektől vasárnapig) tartjuk. Pénteken és szombaton 5 órakor kezdődnek a lelkigyakorlatos szentmisék. A szombati szentmise a napjáról lesz, azaz nem számít vasárnapi előesti misének.

3.      Vasárnap, a 11 órakor kezdődő szentmise keretében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét idős és beteg testvéreink számára. A betegek szentségének felvételére méltón, vagyis szentgyónással készüljünk. Erre lehetőségünk lesz pénteken és szombaton fél 5-től, valamint a szentmisék után.

4.      Csütörtökön nem lesz szentmise.

5.      Az Új Ember megérkezett, és a templom bejáratánál átvehető.

6.      A szerzetesek évében járva szeretettel hívjuk a Kedves Testvéreket Alsóörs és Szentkirályszabadja Plébániáinak 2015. április 11-i zarándoklatára Bakonybélbe és Zircre.

A zarándoklat során szentmisét mutatunk be a bakonybéli Borostyán – kútnál, idegenvezetésen veszünk részt a Szent Mauríciusz Monostorban, elimádkozzuk a napközi imaórát a bencés szerzetesekkel, elfogyasztunk egy bográcsos ebédet, és látogatást teszünk a Zirci Apátsági Templomban, valamint a ciszterci szerzetesek műemlék könyvtárban.

A részvételi díj 3.500.- Ft, a jelentkezés 1.500.- Ft előleggel történik. A program megtalálható a faliújságon és plébániánk honlapján.