2015. február 15.

1. Kedden 5 órától igeliturgia, utána pedig ministránsfoglalkozás lesz.

2. A héten hamvazószerdával kezdetét veszi a nagyböjti idő. A következő vasárnapon – nagyböjt első vasárnapján – a hamvazás szentelményében részesítjük a Kedves Testvéreket.

3. A nagyböjti csütörtökökön fél 5-től gyónási lehetőséggel egybekötött szentségimádás, 5 órától pedig szentmise van.

4. Péntekenként 5 órától keresztutat járunk.

5. A nagyböjt különösen alkalmas szentgyónásaink elvégzésére: csütörtökönként fél 5 – től, vasárnaponként pedig fél 11 – től van gyónási lehetőség.

6. Idén március 13. és 15. között tartjuk háromnapos nagyböjti lelkigyakorlatunkat. A lelkigyakorlat programja a hirdetőtáblán található.

7. Böjt és hústól való megtartóztatás van hamvazószerdán és nagypénteken. E két napon a betöltött 18 éves kortól a megkezdett 60 éves korig naponta csak háromszor szabad étkezni és csak egyszer szabad jóllakni. Húsételt pedig a betöltött 14 éves kortól nem szabad fogyasztani.

Kötelező hústól való megtartóztatás van nagyböjt péntekjein a betöltött 14 éves kortól.

8. Az Új Ember és a Keresztény Élet megérkezett, a templom bejáratánál átvehető.