Urunk mennybemenetele

2018. május 13.

1. Május a boldogságos Szűz Mária hava, ezért a csütörtöki szentmisék előtt elimádkozzuk a Lorettói Litániát.

2. Pénteken este 6 órakor kezdődik az igeliturgia, előtte, 5 órától ministránsfoglalkozás lesz.

3. Plébániáink nyári hittanos napközije az idei évben július 23-27. között kerül megrendezésre Alsóörsön. A napközire május végéig lehet jelentkezni.

4. Jövő héten pünkösd vasárnapját ünnepeljük.

5. Pünkösd hétfőjén 11 órakor kezdődik a szentmise

6. Június 2-án hittanos találkozó lesz Tihanyban, melyre a bencések szeretettel várják a paptestvéreket, hitoktatókat, fiatalokat és gyermekeket. A hittanos találkozóra május 27-ig lehet jelentkezni. Az esemény programja a hirdetőtáblán megtalálható.

7. Június 2-án – Úrnapjának előestéjén – világméretű Szentségimádás lesz, melyhez plébániáink is csatlakoznak. Alsóörsön június 2-án 17:00-19:00 óráig, Szentkirályszabadján pedig 17:00-18:00 óráig lesz szentségi adoráció.

8. Az idei évben június 3-án ünnepeljük Úrnapját. Úrnapján a szentmise fél 12-kor kezdődik A szentmisét körmenettel zárjuk a templom körül. A gyermekeket buzdítjuk, hogy gyűjtsenek virágszirmot, melyet a körmenetben az Oltáriszentség előtt haladva kosaraikból hinthetnek.

10. Május 13-án (vasárnap) este 6 órakor Balatonalmádiba érkezik az Eucharisztikus Kongresszus Missziós Keresztje, a Kedvest Híveket szeretettel várják a szentmisére.