Húsvét 3. vasárnapja

2018. április 15.

Mennyei Atyánk, minden élet forrása! Küldd el Szentlelkedet, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük! Ő Urunk és Mesterünk, barátunk és táplálékunk, orvosunk és békességünk. Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét elvigyük minden emberhez! Add, hogy a készület ideje és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése egész hívő közösségünk, fővárosunk, népünk, Európa és a világ lelki megújulására szolgáljon! Ámen.

2. Brenner János atya május 1-i boldoggá avatására zarándoklatot hirdettünk egyházközségeink számára. A busz reggel 6 órakor indul Alsóörsről, fél 7-kor pedig Szentkirályszabadjáról. A boldoggá avatásra a résztvevők nagy száma miatt nem a székesegyház előtti téren, hanem a szombathelyi Emlékmű-dombon kerül sor. Enni- és innivalót – valamint akinek szükséges, kisszéket – hozzunk magunkkal.

3. Plébániáink nyári hittanos napközije az idei évben július 23-27. között kerül megrendezésre Alsóörsön. A napközire május végéig lehet jelentkezni.

4. A húsvéti tartósélelmiszer-csomagok kiszállítását köszönjük szépen a közreműködő testvéreknek!

5. Két hét múlva vasárnap – április 29-én – este 6 órakor kezdőik a szentmise.