Úrnapja

(2017. június 18.)

1. A szentmisét úrnapi körmenettel zárjuk. A körmenet elején haladnak a virágszirmot hintő gyermekek és a ministránsok.

2. Excellenciás Dr. Márfi Gyula érsek úr június 19 – én, hétfőn, délután 5 órakor ünnepli aranymiséjét – pappászentelésének 50. évfordulóját – a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyházban. Szeretettel hívják az ünnepi eseményre a Kedves Híveket.

3. Kedden este 6 órakor igeliturgia lesz.

4. Csütörtökön este Jézus Szentséges Szívének főünnepéről vesszük az előesti szemtmisét. A szentmise előtt fél 6-tól Jézus Szíve litániát imádkozunk.

5. Az alsóörsi és szentkirályszabadjai plébániák közös hittanos napközije az idei évben július 24-28. (hétfő és péntek) között kerül megrendezésre Szentkirályszabadján. A hittanos napközit Szent László évében járva a lovagkirály személye és életműve köré építjük fel. A napközi részvételi díja 8.000.-Ft.

6. Az esemény támogatására gyűjtést hirdetünk. A kedves Hívek a padsorok mögött található perselyben adakozhatnak erre a szándékra. Kérjük a szülőket, hogy időben jelezzék gyermekük részévteli szándékát. (Eddig 21 hittanos jelentkezett az eseményre.)

7. Az Élő Víz kiadvány a szokott helyen megtalálható.