2017.02.12.

1. Kedden 5 órakor igeliturgia, csütörtökön 5 órakor pedig szentmise lesz.

2. Szerdán lesz elsőáldozási előkészítő.

3. Szombaton délelőtt 10 órától ifjúsági foglalkozás lesz a Nemzedékek Házában.

4. Az Alsóörsi Önkormányzat, a Római Katolikus Plébánia és az Alsóörs-Lovasi Református Társegyházközség csíksomlyói zarándoklatot hirdet. Az útra a szentkirályszabadjai híveket is hívjuk, azonban lényeges, hogy a férőhelyek korlátozott számban állnak rendelkezésünkre.

Aki szeretne jönni, időben jelezze részvételi szándékát! A részvételi díj: 20.000-Ft/Fő, mely egy összegben, a jelentkezéskor fizetendő az Alsóörsi Római Katolikus Plébánián A részvételi díj tartalmazza az utazást, 3 éjszaka szállást, 3 vacsorát, és 2 ebédet. Jelentkezési határidő: 2017.02.15. Az út fizikailag megterhelő (!) ezért kérem, hogy ennek fényében adjuk le jelentkezésünket.

Akik jelentkeztek az útra, legyenek szívesek befizetni a részvételi díjat, és írni egy e-mailt a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre, hogy az út közeledtével részletes tájékoztatást küldhessünk a zarándoklatról.

5. Február 16-án – csütörtökön – este 6 órakor képviselőtestületi ülés lesz a Nemzedékek Házában. Kérem a Tisztelt Tagokat, hogy szíveskedjenek megjelenni az eseményen!

6. Az elsőáldozás az idei évben május 14-én, a 11 órai szentmisében lesz plébániánkon. Az elsőáldozók vizsgája az Alsóörsi Plébánián lesz május 5-én, pénteken, délután 5 órakor. Az első szentgyónás itt, Szentkirályszabadján lesz, május 13-án, délelőtt 10 órakor.

7. Plébániáink a közelmúltban nagy mennyiségű tartós élelmiszer-adományt kaptak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Veszprémi Csoportjától, melyekből Szentkirályszabadja is részesült. Kérem a Kedves Testvérek közreműködését az adományok rászorulók közötti kiosztásában!

8. A Bálintokat, Juliannákat, Lillákat és Bernadetteket – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!