Advent első vasárnapja

2016. november 27.

1. Adventi időben hétfőn, kedden, szerdán és pénteken reggel 6 órakor igeliturgia van.

2. A csütörtöki szentmise este 5 órakor kezdődik, előtte fel 5-től gyónási lehetőség van.

3. A gyermekek szombati foglalkozása pásztorjáték-próbával délelőtt 10 órakor kezdődik a Nemzedékek Házában.

4. Szombaton (december 3-án) este 6 órakor adventi zenés áhitat lesz az Alsóörsi Plébániatemplomban a Gaudium Kamarakórussal. A szentkirályszabadjai testvéreket is szeretettel hívjuk és várjuk!

5. A vasárnapi szentmise után megemlékezünk Szent Miklós püspökről, azaz várjuk a Mikulást.

6. December 13-22. között megrendezzük plébániáinkon a „Szállást keres a Szentcsaládot”, melyre a sekrestyében lehet feliratkozni. Alsóörsön a plébános, Szentkirályszabadján pedig Dr. Szathmáry László diakónus úr vezeti az imádságos alkalmakat. A családok megáldására január 1-én (vasárnap) a szentmise után, délben kerül majd sor.

7. Plébániáink háromnapos adventi lelkigyakorlata ebben az évben december 15. és 17. között lesz. December 15-én (csütörtökön) Szentkirályszabadján, 16-án és 17-én (pénteken és szombaton) pedig Alsóörsön lesznek a lelkigyakorlatos szentmisék este 5 órai kezdettel. A szentmisék előtt fél órával gyónási lehetőség lesz. December 17-én (szombaton) Alsóörsön, 18-án (vasárnap) pedig Szentkirályszabadján szolgáltatjuk ki a betegek szentségét idős és beteg testvéreink számára. A lelkigyakorlatot vezeti: Főtisztelendő Tóth András Sándor atya, veszprém-gyulafirátóti plébános. A Kedves Testvéreket szeretettel hívjuk egymás templomaiba!

8. Az Andrásokat, Melindákat, Ferenceket, Barbarákat és Borbálákat – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!

9. Az Élő Víz kiadvány – hátoldalán az aktuális hirdetésekkel – ingyenesen elvihető a templom bejáratánál található kis asztalról.

10. A sekrestyében karácsonyi képeslapok és 2017-es egylapos falinaptár kapható.

11. A Kedves Testvéreknek áldott vasárnapot kívánunk.