2016. augusztus 14.

1. Augusztus 15-én, hétfőn, a Boldogságos Szűz Mária mennybevételét – Nagyboldogasszonyt – ünnepeljük: a szentmise 11 órakor kezdődik.(Nagyboldogasszony napja parancsolt ünnep.)

2. Kedden 5 órától ministránsfoglalkozás, 6 órától pedig igeliturgia lesz.

3. Fájdalommal, de Isten akaratában megnyugodva tájékoztatom a Kedves Híveket, hogy Szarvas Irén Sarolta testvérünk visszaadta lelkét Teremtőjének. Lelki üdvösségéért engesztelő gyászmisét mutatunk be szerdán, délután fél 4-kor. Testvérünket a gyászmisét követően utolsó útjára kísérjük a Szentkirályszabadjai Római Katolikus Temetőben.

4. Csütörtökön nem lesz szentmise.

5. Szent István Király ünnepének előestéjén, augusztus 19-én, este 7 órakor ünnepi megemlékezésre és kenyérszentelésre kerül sor Plébániatemplomunkban. Az esemény során átadásra kerülnek a „Szentkirályszabadjáért” díjak, és a Gaudium Kamarakórust is meghallgathatjuk.

6. Az idei kenyérszentelésre Ft. vitéz Ajtós József esperes urat kértük fel, aki korábbi szentkirályszabadjai plébánosi munkájának elismeréseként úgyszintén a díjazottak között lesz.

7. Augusztus 20-án – szombaton – délelőtt 11 órakor, ünnepi szentmisét mutatunk be egyházközségünk védőszentjének, Szent István Királynak a tiszteletére. Mindkét ünnepi eseményre tisztelettel és szeretettel hívjuk és várjuk a Kedves Testvéreket!

8. A Sámueleket, Bencéket, Lajosokat, Patríciákat és Gáspárokat – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!

9. Az Új Ember és a Keresztény Élet megérkezett.

10. A Kedves Testvéreknek áldott vasárnapot kívánunk!