Advent második vasárnapja

2015. december 6.

1.    Az Új Ember és a Keresztény Élet megérkezett, és a templom bejáratánál átvehető.

2.    Adventi időben hétfőn kedden, szerdán és pénteken reggel 6 órakor kezdődik az igeliturgia. A csütörtöki szentségimádás és szentmise időpontja változatlanul fél 5 és 5 óra.

3.    Kedden 5 órakor kezdődik a ministránsfoglalkozás.

4.    Az alsóörsi plébánia szeretettel invitálja testvéregyházközségét – a Kedves Szentkirályszabadjai híveket – a december 12-én, szombaton este 6 órakor kezdődő adventi hangversenyre a Római Katolikus Plébániatemplomba. A Veszprémi Bazilika Szent Mihály Kórusa lesz a vendégünk.

5.    December 13-án (egy hét múlva) a vasárnapi szentmise keretében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét.

6.    Szeretettel emlékeztetem a Kedves Testvéreket, hogy a karácsonyi készület legméltóbb módja az, ha elvégezzük szentgyónásunkat.

7.    A Miklósokat, Máriákat, Juditokat és Gabriellákat Isten éltesse sokáig.

8.    A sekrestyében 2016-os egylapos falinaptár és Katolikus Kalendárium kapható.

9.    A szentmise után örömmel várjuk a Mikulást.