Beszámolók

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepnapja

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepnapja körül országszerte több tízezer kenyeret készíttetnek a Karitász egyházmegyei és helyi szervezetei. A szentmiséken megáldott kenyereket a családok és a karitász önkéntesek elviszik otthonaikba, vagy megajándékoznak vele egy-egy rászorulót, akinek szüksége van a gondoskodó szeretet megtapasztalására.
A megszentelt kenyerek arra emlékeztetnek, hogy a karitász, a szeretet cselekedetei mindannyiunk kötelessége. Hisz az önzetlen, a segítő, a cselekvő szeretet nyelvét mindenki megérti. Erre a segítő szeretetre adott példát Szent Erzsébet.
A Szent Erzsébet kenyerekért kapott adományokból a az önkéntesek ajándékcsomagokat állítanak össze a nehéz helyzetben lévő családok, idősek, betegek és egyedülállók karácsonyára. Több helyen hajléktalanokat, rászoruló családokat is meglátogatnak ebből az alkalomból a karitász önkéntesei és visznek „Szent Erzsébet kenyeréből” nekik, jelezve, hogy a legnagyobb ínségben sincsenek egyedül. Így a „Szent Erzsébet kenyere” a Katolikus Karitász országos figyelemfelhívó és segélyprogramja is egyszerre.

Katolikus Karitász