Beszámolók

Bérmálás és Boldog Gizella Királyné ünnepe Alsóörsön

Május 8-án Dr. Márfi Gyula emeritus veszprémi érsek szolgáltatta ki a bérmálás szentségét az alsóörsi Boldog Gizella Királyné Római Katolikus Templomban szentmise keretében 9 hitoktatásban részesült fiatal részére.

A bérmálás a keresztény nagykorúság szentsége, kiszolgáltatása során a fiatalok a Szentlélek ajándékaiban részesülhetnek, mely megerősíti őket keresztény küldetésükben.

A bérmálkozókat Fenyvesi Mónika hitoktató és Berkes Péter plébános készítette fel.

Kettős ünnep volt ez a nap a plébánia életében, hiszen május 7. Boldog Gizella királyné ünnepe. Boldog Gizella a Veszprémi Főegyházmegye védőszentje és az alsóörsi Római Katolikus Plébánia titulusa.

Az Alsóörsi Római Katolikus Plébánia 2011-ben vette fel szentéletű királynénk, Boldog Gizella nevét, melyről az alábbi érseki határozat rendelkezik:

„Érseki határozat az Alsóörsön 1986-ban épült istentiszteleti hely templom rangra emeléséről és Boldog Gizella királynéról történt elnevezéséről.”

Én, Márfi Gyula, veszprémi érsek, a Szentháromság egy Isten dicsőségére, a katolikus hit felmagasztalására és a hívő közösség örömére a következő határozatot hoztam. Meghallgatván Szabó János plébános kérését, amelyet a hívek előzetes megkérdezése után hozzám intézett, az Alsóörsön 1986-ban épült és Jézus Szíve tiszteletére
megáldott, ám a történelem akkori korszakában ránk nehezedő diktatúra miatt a Katolikus Egyház hagyományától eltérően „imaháznak” nevezett istentiszteleti helyet – miután meggyőződtem arról, hogy a szükséges adottságokkal rendelkezik – a nyilvános kihirdetés napjától, azaz a mai naptól – 2011. május 7-től – templom rangjára emelem
és Boldog Gizella Királyné tiszteletére átnevezem.

E határozatomban szeretném előmozdítani Főegyházmegyénkben első királynénk Boldog Gizella tiszteletét és azt, hogy őt mielőbb a szentek sorában tisztelhessük. Ennek elengedhetetlen feltétele, hogy az ő személyét valóságos és elmélyült tisztelet övezze.
A mai naptól az alsóörsi plébániatemplom viselje Boldog Gizella Királyné nevét, amelynek jeléül megáldom az őt ábrázoló oltárképet és  a templom falában elhelyezem hiteles csont ereklyéjét.”