Beszámolók

Képviselőtestületi eskü

A Boldog Gizella Királyné Plébánia Egyházközségi Képviselőtestületének tagjai 2021. szeptember 5-én ünnepélyes fogadalmat tettek plébániatemplomukban.
A beiktatott képviselők érseki kinevezés alapján öt évre kapják mandátumukat: feladatuk a hívek közösségének képviselete. Mindezt a plébánia lelki és anyagi javainak szem előtt tartásával teszik, saját képességeik és lehetőségeik szerint. Egy egyházközség életében meghatározó szerepe van a jól működő képviselőtestületnek, amely elsősorban kapcsot jelent az egyházközség, a hívek, a plébános és az egyházmegye tekintetében. Feladatuk és küldetésük továbbá az egyházközség életét érintő döntésekben való részvétel, a közös célok meghatározása és bizonyos kérdésekben szavazati joguk gyakorlása. Isten éltesse az új tagokat, és adjon erőt a közös munkához!

Az eskü szövege az alábbiakban olvasható:

"Isten előtti felelősségem tudatában ünnepélyesen megígérem, hogy mint az alsóörsi Boldog Gizella Királyné Plébánia egyházközségi képviselőtestületének tagja, életemmel és munkámmal egyházunk javát akarom előmozdítani, erkölcsi és anyagi javait védve. Egyházközségünk lelki és anyagi érdekeit figyelembe véve Isten és az Anyaszentegyház törvényei szerint akarok munkálkodni. Kérem ehhez az Úr Jézus kegyelmét, a Magyarok Nagyasszonyának, Szent Annának, főegyházmegyénk fővédőszentjének, és védőszentünknek, Boldog Gizella királynénak pártfogását, a hívek áldozatos támogatását, és egyházunk áldását. Ámen."