Beszámolók

Napközis hittantábor

Harminckét gyermek és fiatal részvételével került megrendezésre az idei napközis hittantábor Alsóörsön, melynek a helyi katolikus egyházközség adott otthont. A résztvevő alsóörsi és szentkirályszabadjai gyerekek július 12. és 16. között tölthettek együtt öt tartalmas napot, melynek tematikáját Jézus Krisztus Hegyi Beszédének nyolc boldogsága alkotta. A hétfőtől péntekig tartó program alkalmat kínált többek között túrázásra, strandolásra, kalandpark-látogatásra és mini-zarándoklatra is.

A napközi nyitó szentmiséjét izgalmas robotika-foglalkozás követte a Művelődési Házban, majd sor került a tábor tematikáját adó Nyolc Boldogság ismertetésére, amit kézműves foglalkozás és táncház követett Timár Lajos tánc- és illemtanár vezetésével.

A keddi napon a csoport meglátogatta a Csere-hegyi Kilátót, délután pedig a Balaton hűsítő víze kínált csobbanási lehetőséget a megfáradt túrázóknak.

Szerdán jármű-konvoj indult útnak a táborozókkal Sümeg városa felé. A ferences templomban bemutatott szentmisét követően Rédey Zoltán gondnok úr ismertette meg a csoporttal a Sarlósboldogasszony Kegytemplom, illetve a Segítő Szűzanya kegyszobrának történetét. Külön megtiszteltetést jelentett, hogy Dr. Barsi Balázs OFM atya személyesen köszöntötte a hittanosokat és kísérőiket. A lelki feltöltödést igazi erőpróba követte, hiszen Sümeg várának bevétele nem is olyan könnyű feladat még egyszerű turistaként sem A várbeli idegenvezetés mellett a résztvevők sólyom-reptetést is megtekinthettek, és mindenki megtapasztalhatta, hogy a várból lefelé valahogy rövidebb az út, mint felfelé. A hazaindulás előtt még egy hűsítő fagylaltra is jutott idő a vár mellett.

A csütörtöki napon ismét a túrázásé volt a főszerep: ezúttal Paloznakra látogattak el a hittanosok, ahol megtekintették a Kálváriát, és együtt töltöttek egy játékos délutánt. A bográcsban főtt ebéd mindenkinek nagyon jól esett.

A napközis hittantábor zárónapján a gyerekek a kislődi Sobri Jóska Kalandparkban tehették próbára ügyességüket és bátorságukat.

Az Alsóörsi Római Katolikus Plébánia köszönetét fejezi ki mindazoknak, akik lehetővé tették az idei hittanos napközi megszervezését! A köszönet szavával fordulunk Fenyvesi Mónika hitoktatóhoz, az általános iskola pedagógusaihoz és dolgozóihoz, Hajas Gyula, Dávid József és Timár Lajos urakhoz, a Napraforgó Óvoda konyhájához, a Művelődési Házhoz, valamint Alsóörs Község Önkormányzatához.

Hálával és tisztelettel:
Berkes Péter, plébános