Beszámolók

Egyházi hozzájárulás

Kedves Alsóörsi Krisztushívő Testvérünk!

A Boldog Gizella Királyné Plébánia nevében köszönetet mondunk, amiért egyházi hozzájárulásának évenkénti rendezésével Ön is közösségünk felelős tagjaként vesz részt plébániánk életében.

Az egyházközség működése mindenekelőtt annak köszönhető, hogy a Kedves Hívek évenként rendezik egyházi hozzájárulásukat.

Aki rendezte ez évi hozzájárulását, annak köszönjük, aki még nem, tisztelettel emlékeztetjük, hogy 2016-os egyházi hozzájárulását a korábbihoz hasonló módon, postai úton, banki átutalással és személyesen is rendezheti.

Banki átutalás esetén kérjük, hogy a közlemény rovatban “Egyházi hozzájárulás 2016” megjegyzéssel tüntesse fel nevét és címét.
(Bankszámlaszámunk: OTP 11748083-20024183- 00000000)

Az egyházi hozzájárulás összegét a Veszprémi Főegyházmegyei Hatóság 3800-34/2015 sz. határozatában a következőképpen állapította meg:

Az egyházi hozzájárulás minimuma:
- önálló jövedelemmel rendelkezők esetében 5000.- Ft /év,
- nyugdíjasok számára 4000.- Ft /év

Az egyházi hozzájárulás maximuma: - az éves nettó jövedelem 1%-a (MKPK, Kieg.12.cikkely)

Az alsóörsi római katolikus közösség nevében hálásan köszönöm, hogy Ön is áldozatot vállal a hitélet fennmaradása érdekében!

Tisztelettel:

Berkes Péter