Beszámolók

Úrnapi hitvallás

„Aki megvall engem az emberek előtt, azt én is megvallom mennyei Atyám előtt.” (Lk 12,8 – 12)

Úrnapjának vigíliáján körmenettel tettek tanúságot hitükről a Boldog Gizella Királyné Plébánia hívei Alsóörsön. Hogy az úrnapi oltárok valóban szívből készültek, azt mi sem példázza jobban, mint hogy az egyiket egy családi kincsként óvott százéves terítő borította, a másik asztalkát pedig tulajdonosa külön erre az alkalomra újította fel.

A körmenet élén virágszirmot hintő gyermekek vonultak, akik a közelmúltban járultak első szentáldozásukhoz.
Úrnapja számukra az Oltáriszentségbe vetett hitük elmélyítését szolgálta.

A processzió során előkerült a sekrestyéből a szép állapotban lévő baldachin, amelyet a plébánia férfitagjai – közöttük képviselőtestületi tagok – hordoztak a magasba emelt Eukarisztia fölött.

További fotók

Alsóörs, 2014. június