Beszámolók

Szelíd motorosok

A szervezők felkérését elfogadva ökumenikus imádság keretében áldottuk meg a motorosokat és járműveiket Alsóörsön, az immár 15. alkalommal megrendezett Open Road Festen. A délutáni kánikula sem rettentette el a modern kor lovasait, akik a szieszta helyett az áldást részesítették előnyben.

Miután a hangosbemondóban elhangzott: „A motorokat kérjük leállítani, motoráldás következik!” – a katonás rendben felsorakozó Harley Davidsonok dübörgését Keresztelő Szent Jánosnak, a pusztában kiáltónak szavai váltották fel:

„Készítsétek az Úr útját, egyengessétek ösvényeit: minden szakadékot töltsetek fel, minden hegyet és halmot hordjatok el, legyen a görbe út egyenessé, a göröngyös imává: és meglátja minden halandó Isten dicsőségét.”

A naplementében motorozva a legtöbb motorosban egészen biztosan megfogalmazódik, hogy az őket körülvevő világot – beleértve a természet szépségeit – csak egy valaki alkothatta. Az Ő dicsőségére imádkoztuk el befejezésképpen a Miatyánkot.

További fotók

Alsóörs, 2014. június 7.