__________________________________________________________________________________

Urunk mennybemenetele

2018. május 13.

1. A szerdai szentmise előtt – este fél 6-tól – rózsafüzért imádkozunk, a szentmise után pedig lesz felnőtthittan.

2. Május a boldogságos Szűz Mária hava, ezért a pénteki szentmisék előtt – este fél 6-tól – kihelyezzük az Oltáriszentséget, és elimádkozzuk a Lorettói Litániát.

3. Plébániáink nyári hittanos napközije az idei évben július 23-27. között kerül megrendezésre Alsóörsön. A napközire május végéig lehet jelentkezni.

4. Jövő héten pünkösd vasárnapját ünnepeljük.

5. Pünkösd hétfőjén reggel 9 órakor kezdődik a szentmise.

6. Június 2-án hittanos találkozó lesz Tihanyban, melyre a bencések szeretettel várják a paptestvéreket, hitoktatókat, fiatalokat és gyermekeket. A hittanos találkozóra május 27-ig lehet jelentkezni. Az esemény programja a hirdetőtáblán megtalálható.

7. Június 2-án – Úrnapjának előestéjén – világméretű Szentségimádás lesz, melyhez plébániáink is csatlakoznak. Alsóörsön június 2-án 17:00-19:00 óráig, Szentkirályszabadján pedig 17:00-18:00 óráig lesz szentségi adoráció.

8. Az idei évben június 3-án ünnepeljük Úrnapját. A szentmisét körmenettel zárjuk. Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy az előző évekhez hasonlóan idén is legyenek szívesek elkészíteni az úrnapi oltárokat: az elsőt a templom bejáratánál, a másodikat a plébániaudvaron (a gépkocsibeálló alatt), a harmadikat a plébániakertben (a nagy feszületnél), a negyediket pedig a Lourdes-i barlangnál készítsük el. A gyermekeket buzdítjuk, hogy gyűjtsenek virágszirmot, melyet a körmenetben az Oltáriszentség előtt haladva kosaraikból hinthetnek.

9. Május 13-án (vasárnap) este 6 órakor Balatonalmádiba érkezik az Eucharisztikus Kongresszus Missziós Keresztje, a Kedvest Híveket szeretettel várják a szentmisére.