Advent negyedik vasárnapja

2015. december 20.

1. A hittanos gyermekek Betlehemes műsora az idei évben december 22-én (kedden) délután 4 órakor lesz.

2. Szerdán délután 5 órakor kezdődik a szentmise, fél 5-től szentségi adoráció és gyónási lehetőség van.

3. Szenteste, december 24-én, csütörtökön, este 11 órakor kezdődik a szentmise. A szentmise után – éjfélkor – átvisszük a Jézuskát Alsóörs Betlehemébe.

4. December 25-én, 26-án és 27-én reggel 9 órakor kezdődik a szentmise.

5. Pénteken kivételesen nem lesz ministránsfoglalkozás, ministránsainkat azonban buzdítom az ünnepi szentmiséken való részvételre.

6. December 27-én, vasárnap – Szentcsalád ünnepén – megáldjuk a családokat.

7. Plébániánk karácsonyi és újévi programja megtalálható a hirdetőtáblán, a templom bejáratánál és honlapunkon.

8. Idős és beteg testvéreink otthoni gyóntatását és áldoztatását december 23-án végezzük. Kérem, hogy a szentmise után jelezzük, ha idős vagy beteg hozzátartozónk szeretne élni ezzel a lehetőséggel.

9. „Szent Erzsébet kötényében” idén 55.000.- Ft gyűlt össze. Pénzbeli adományaikat és a tartós élelmiszereket Isten fizesse meg!

10. A sekrestyében 2016-os egylapos falinaptár, a templom bejáratánál pedig Új Ember hetilap és „Egymillió csillag” elnevezésű Karitász-gyertya kapható 200.- Ft-ért.

11. A Tamásokat, Viktóriákat, Ádámokat, Évákat, Istvánokat és Jánosokat – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!