Nagyböjt 2. vasárnapja

2018. február 25.

2. Csütörtökön 5 órakor kezdődik a Szentmise.

3. Nagyböjt péntekjein – az igeliturgia helyén – délután 5 órától keresztutat járunk. A ministránsfoglalkozás a keresztút után kezdődik.

4. Szentkirályszabadja és Alsóörs plébániáinak háromnapos nagyböjti lelkigyakorlata az idei évben március 21. és 23. között kerül megrendezésre. Március 21-én (szerdán) és 23-án (pénteken) Alsóörsön, március 22-én (csütörtökön) pedig Szentkirályszabadján, délután 5 órakor kezdődnek a lelkigyakorlatos Szentmisék. A Szentmisék előtt fél órával, valamint a Szentmisék után gyónási lehetőség lesz. A lelkigyakorlatot Főtisztelendő Dasek Viktor balatonfüredi plébános atya vezeti. A Kedves Testvéreket szeretettel hívjuk és várjuk egymás templomaiba.

5. Brenner János atya május 1-i szombathelyi boldoggá avatására zarándoklatot hirdetünk egyházközségeink számára. A szombathelyi boldoggá avatási ünnep programja a következő: indulás reggel  6 órakor Alsóörsről, fél 7-kor Szentkirályszabadjáról. 9 órától lelki ráhangolódás zenés dicsőítéssel, rózsafüzérrel és folyamatosan gyónási lehetőséggel. A boldoggá avatási szentmise 11 órakor kezdődik. Délután 2 órától tanúságtételekkel valamint gyermekeknek, fiataloknak és időseknek szóló színes programokkal várják a zarándokokat. A hazaindulás délután 4 órakor, az érkezés pedig este 6 óra körül várható. Az utazáshoz különbusz fog rendelkezésünkre állni. Jelentkezési határidő: 2018. április 1.

6. A Rákóczi Szövetség aláírásgyűjtést kezdeményezett a határon túli magyarok jogainak védelméért. A Nemzeti Kisebbségvédelmi Kezdeményezést a templomban található íveken tudjuk aláírni, ahol bővebb információt olvashatunk a kezdeményezéssel kapcsolatban.