Hirdetmény

2018. február 11.

2. A héten hamvazószerdával kezdetét veszi a nagyböjti idő: a jövő vasárnapi szentmise után a hamvazás szentelményében részesítjük a Kedves Testvéreket.

3. Hamvazószerda szigorú böjti nap. Ezen a napon tartózkodunk a húsételekől, továbbá háromszor étkezhetünk, és ebből egyszer lakhatunk jól.

4. A nagyböjti idő pénteki napjain tartózkodunk a húsételektől.

5. A hústilalom azokat kötelezi, akik betöltötték tizennegyedik életévüket, a szigorú böjt pedig az összes nagykorúakat kötelezi hatvanadik életévük megkezdéséig.

6. Csütörtökön 5 órakor kezdődik a szentmise.

7. Nagyböjt péntekjein – az igeliturgia helyén – délután 5 órától keresztutat járunk. A ministránsfoglalkozás a keresztút után kezdődik.

8. Február 23-án a ministránsok keresztútját, március 2-án pedig a családok keresztútját végezzük.

9. Csütörtökön este fél 6-tól egyházközségi képviselőtestületi ülést tartunk a Nemzedékek Házában. Képviselőtestületünk tagjait tisztelettel kérjük, hogy legyenek szívesek megjelenni az ülésen.