background
logotype

Hirdetmény

 

Advent 3. vasárnapja

2017. december 17.

 

 

1. A Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus előkészületi imádsága:

      Mennyei Atyánk, minden élet forrása!

Küldd el Szentlelkedet, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük! Ő Urunk és Mesterünk, barátunk és táplálékunk, orvosunk és békességünk. Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét elvigyük minden emberhez! Add, hogy a készület ideje és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése egész hívő közösségünk, fővárosunk, népünk, Európa és a világ lelki megújulására szolgáljon! Ámen.

2. Az adventi időben hétfőn, kedden és szerdán reggel 6 órakor, pénteken pedig este 5 órakor igeliturgia van plébániatemplomunkban.

3. Csütörtökön este 5 órakor kezdődik a Szentmise.

4. Idős és beteg testvéreink szentségekkel történő ellátását december 18-21. (hétfő és csütörtök) között végezzük. Karácsony közeledtével gondoljunk otthonukat elhagyni nem tudó szeretteinkre, és jelezzük, ha lelkipásztori betegellátást kérünk számukra.

 

5. A ministránsfoglalkozás a pénteki igeliturgia után kezdődik.

 

6. Jövő héten advent 4. vasárnapját ünnepeljük a 11 órai szentmisében.

7. Karácsony ünnepének előestéjén – december 24-én – 9 órakor kezdődik a szentmise. A pásztorjáték a szentmise előtt, fél 9-kor kezdődik.

8. December 25-én és 26-án délelőtt 11 órakor kezdődnek a szentmisék.

 

9. Az Élő Víz kiadvány a padsorok mögött megtalálható.

2018  Boldog Gizella Királyné Plébánia - Alsóörs   globbersthemes joomla templates