2017. október 29.

Mennyei Atyánk, minden élet forrása! Küldd el Szentlelkedet, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük! Ő Urunk és Mesterünk, barátunk és táplálékunk, orvosunk és békességünk. Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét elvigyük minden emberhez! Add, hogy a készület ideje és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése egész hívő közösségünk, fővárosunk, népünk, Európa és a világ lelki megújulására szolgáljon! Ámen.

2. Keddtől a téli miserend lép életbe: a keddi igeliturgia és a csütörtöki szentmise egy órával korábban, 5 órakor kezdődik.

3. Kedden este 5 órakor igeliturgia lesz.

4. A héten nem lesz ministránsfoglalkozás.

5. November 1-én – Mindenszentek ünnepén – 11 órakor kezdődik a szentmise. Mindenszentek napja parancsolt ünnep. A szentmisét követően – az előző évekhez hasonlóan – közösen átvonulunk az I. és II. világháborús hősök emlékművéhez, ahol 12 órakor megemlékezést tartunk.

6. November 2-án – Halottak napján – este 5 órakor kezdődik a szentmise. A szentmisét követően a temetőben elvégezzük az ilyenkor szokásos megemlékező szertartást. Gyertyát vagy mécsest hozzunk magunkkal. Akik szeretnék megáldatni elhunyt hozzátartozóik sírboltjait, a szertartást követően erre is lesz lehetőség. Ezt a szándékunkat a helyszínen jelezhetjük.

7. Csütörtökön este 5 órakor kezdődik a szentmise.

8. A tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki november 1-től 8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, és legalább lélekben imádkozik az elhunytakért.

9. Aki Halottak napján egy templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, és egy Miatyánkot valamint egy Hiszekegyet elimádkozik, a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet.