2017. július 16.

1. Kedden nem lesz igeliturgia.

2. Csütörtökön fél 6-tól Szentségimádás lesz, a Szentmise 6 órakor kezdődik.

3. Jövő héten ünnepeljük az utazók védőszentjét, Szent Kristófot, ezért jövő vasárnap, július 23-án, a szentmise után járműáldást tartunk. Aki Szent Kristóf közbenjárását kérve szeretné megáldatni járművét (autó, motor, kerékpár stb…) kérjük, hogy parkoljon le a templomkertben a gesztenyefák alatt. A járműveket a szentmise után megáldjuk.

4. Plébániáink hittanosai számára július 24-28. között napközit szervezünk.

5. Július 24-én és 25-én (hétfőn és kedden) délelőtt 9 órakor kezdődik a szentmise, július 27-én (csütörtökön) nem lesz szentmise.

6. Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus előkészületi imádsága:

Mennyei Atyánk, minden élet forrása! Küldd el Szentlelkedet, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük! Ő Urunk és Mesterünk, barátunk és táplálékunk, orvosunk és békességünk. Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét elvigyük minden emberhez! Add, hogy a készület ideje és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése egész hívő közösségünk, fővárosunk, népünk, Európa és a világ lelki megújulására szolgáljon! Ámen.