(2017. június 25.)

1. Kedden délután 5 órától ministránsfoglalkozás, 6 órakor pedig igeliturgia lesz.

2. Csütörtökön Szent Péter és Szent Pál apostolokat ünnepeljük az esti szentmisében. Előtte fél 6-tól Jézus Szíve litániát imádkozunk.

3. Az alsóörsi és szentkirályszabadjai plébániák közös hittanos napközije az idei évben július 24-28. (hétfő és péntek) között kerül megrendezésre Szentkirályszabadján. A hittanos napközit Szent László évében járva a lovagkirály személye és életműve köré építjük fel.

4. Az esemény támogatására gyűjtést hirdetünk. A kedves Hívek a padsorok mögött található perselyben adakozhatnak erre a szándékra. Kérjük a szülőket, hogy időben jelezzék gyermekük részvételi szándékát.

5. Az Élő Víz kiadvány a szokott helyen megtalálható.

6. A Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus előkészületi imádsága:

Mennyei Atyánk, minden élet forrása! Küldd el Szentlelkedet, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük! Ő Urunk és Mesterünk, barátunk és táplálékunk, orvosunk és békességünk. Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét elvigyük minden emberhez! Add, hogy a készület ideje és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése egész hívő közösségünk, fővárosunk, népünk, Európa és a világ lelki megújulására szolgáljon! Ámen.