Szentháromság vasárnapja

(2017. június 11.)

1.  Kedden este 6 órakor igeliturgia, csütörtökön este 6-kor pedig szentmise lesz

2. Júniusban Jézus Szíve Litániát imádkozunk a csütörtöki szentmisék előtt.

3. Pénteken délelőtt 10 órakor papszentelés lesz Veszprémen, az Árpád-házi Szent Margit Plébániatemplomban. Érsek atya három újmisést szentel a Veszprémi Főegyházmegyének, foglaljuk imádságainkba a szentelendőket!

4. Vasárnap Úrnapját ünnepeljük, a szentmise fél órával később, 11:30-kor kezdődik. Az úrnapi szentmisét körmenettel zárjuk.

Képviselőtestületünk férfi tagjait felkérjük a baldahin hordozására, a gyermekeket pedig virágszirom gyűjtésre buzdítjuk, melyet a körmenetben az Oltáriszentség előtt haladva kosaraikból hinthetnek.

5. A szentkirályszabadjai és alsóörsi plébániák közös hittanos napközije az idei évben július 24-28. (hétfő és péntek) között kerül megrendezésre Szentkirályszabadján. A hittanos napközit Szent László évében járva a lovagkirály személye és életműve köré építjük fel.

a hittanos napközi programtervezete a következő:

Július 24-én – hétfőn – reggel 9 órakor szentmise a szentkirályszabadjai plébániatemplomban, majd tízórai a Nemzedékek Házában. A délelőtti foglalkozás témája: Szent László a lovagkirály, ebéd után játszóház és közös éneklés, valamint uzsonna délután 4 óráig.

Július 25-én – kedden – reggel 9 órakor szentmise a szentkirályszabadjai plébániatemplomban, majd tízórai a Nemzedékek Házában. A keddi nap folyamán lovaskocsival és imádságos lelkülettel meglátogatjuk a veszprémfajszi kálváriát.

Július 26-án – szerdán – reggel 9 órakor szentmise a szentkirályszabadjai plébániatemplomban, majd tízórai a Nemzedékek Házában. A délelőtti foglalkozás során folytatjuk Szent László király életművének feldolgozását. Ebéd után játszóház és közös éneklés, valamint uzsonna délután 4 óráig.

Július 27-én – csütörtökön – kirándulás Győrbe, ahol meglátogatjuk a bazilikát, Szent László hermáját, a Szent Ignác Templomot és a Püspökvárat. Találkozó 7:45-kor a veszprémi vasútállomáson, érkezés ugyanide este háromnegyed 6-kor. Az útra a szülőket is szeretettel hívjuk.

Július 28-án – pénteken – reggel 9 órakor gyülekező a Nemzedékek Házában. A nap folyamán szentmise, túra és lovagi torna is lesz. A hittanos napközi közös imádsággal és tábortűzzel fog befejeződni, melyre a kedves szülőket is hívjuk.

A napközi részvételi díja 8.000.-Ft, amely minden költséget tartalmaz.

Kérjük a szülőket, hogy időben jelezzék gyermekük részvételi szándékát.

6. Az Élő Víz kiadvány a padsorok mögött megtalálható és elvihető.