Virágvasárnap

Április 9.

1. A nagyheti szertartások rendje a következő:

- nagycsütörtökön délután 5 órakor kezdődik az utolsó vacsora emlékmiséje:

- A szentmise során elvégezzük a lábmosás szertartását.

Ezúton tisztelettel kérem fel képviselőtestületünk férfi tagjait, hogy legyenek szívesek részt venni a lábmosás szertartásában, és a nagycsütörtöki szentmisén a számukra külön kikészített székeken foglaljanak majd helyet.

- Nagycsütörtöktől húsvét vigíliájáig hallgatnak a harangok.

- nagypénteken délután 5 órakor kezdődik a szertartás,

- a nagypénteki szertartás után megnyitjuk a szentsírt,

- nagyszombaton délután 5 órakor kezdődik húsvét vigíliájának szentmiséje:

- A szertartást tűzszenteléssel kezdjük: kérem, hogy ehhez az előző évekhez

hasonlóan a templom előtt idén is készítsük elő a tüzet (nem nagyot!)

- A szentmisét feltámadási körmenettel zárjuk. Képviselőtestületünk tagjait

tisztelettel felkérem a Feltámadt Krisztus, a baldachin és a húsvéti gyertya

hordozására.

- húsvétvasárnap a megszokottnál fél órával később (!) 11:30-kor kezdődik

a szentmise:

- A húsvétvasárnapi szentmise záró áldása előtt ételszentelés lesz:

kérem a kedves híveket, hogy hozzák el a szentmisére, azokat a húsvéti

ételeiket, melyeket szeretnének megáldatni: kosarainkat a Boldogságos Szűz

Mária oltáránál helyezhetjük el.

- A húsvétvasárnapi szentmise után fészekkeresés lesz a gyermekek számára

a templomkertben: a tavalyi évhez hasonlóan idén is kérem a kedves hívek

segítségét az előkészületekben.

- húsvét hétfőjén 11 órakor kezdődik a szentmise.

2. Kérem, hogy templomunk húsvéti díszítését valamint a szentsírt helyi

szokásaink szerint készítsük el.

3. Szerdán nem lesz elsőáldozási előkészítő.

3. Szombaton délelőtt 10 órától tojásfestés lesz a Nemzedékek Házában, amelyre mindenkit, kicsit és nagyot egyaránt örömmel várunk.

4. Emlékeztetjük a Kedves Híveket az Anyaszentegyház öt parancsolatában megfogalmazottakra: „Évente gyónjál, és legalább a húsvéti időben járulj szentáldozáshoz!” – A szentmisék előtt és után van gyónási lehetőség.

5. A húsvéti beteglátogatásokat (gyóntatás, betegek szentségének kiszolgáltatása, áldoztatás) nagyhéten végezzük. Kérem, hogy jelezzük, ha otthonát elhagyni nem tudó idős vagy beteg testvérünk számára lelkipásztori ellátást kérünk.

6. Az elsőáldozók vizsgája május 5-én, délután 5 órakor lesz Alsóörsön. Az első szentgyónás és a szertartáspróba május 13-án, délelőtt 10 órakor lesz Szentkirályszabadján. Az elsőáldozás május 14-én, a 11 órai szentmisében lesz.

7. A csíksomlyói zarándokokkal május 6-án, délután 2 órakor megbeszélést tartunk az alsóörsi plébánián. Kérem, hogy a zarándokok vegyenek részt a megbeszélésen, mert nélkülözhetetlen információk fognak elhangozni!

8. Május 7-én, vasárnap, nem délelőtt, hanem este 6 órakor lesz a szentmise.

9. Április 23-tól május 4-ig (két vasárnapon) helyettesítés lesz plébániánkon. Ez idő alatt szünetel a hivatali ügyintézés, és április 27-én nem lesz csütörtöki szentmise.

Sürgős esetben (pl. temetés) a Kedves Hívek bizalommal forduljanak

Tisztelendő Dr. Szathmáry László diakónus úrhoz: 30/916-3216

10. Az Élő Víz kiadvány a padsorok mögött található kis asztalkáról ingyenesen elvihető.

11. Fájdalommal, de Isten akaratában megnyugodva, és a feltámadás reményében értesítjük a Kedves Híveket, hogy Borbély Géza testvérünk visszaadta lelkét Teremtőjének. Temetése április 11-én, kedden, délután 3 órakor lesz a Szentkirályszabadjai Katolikus Temetőben. Fél 3-kor engesztelő gyászmisét mutatunk be testvérünk lelki üdvösségéért.