Nagyböjt 3. vasárnapja

Március 19.

1. Kedden 5 órakor igeliturgia, csütörtökön 5 órakor pedig szentmise lesz.

2. Az elsőáldozási előkészítő szerdán délután 4 órakor kezdődik az alsóörsi plébánián.

3. Nagyböjti időben, péntekenként délután 5 órától keresztutat járunk a plébániatemplomban.

4. Szombaton Gyümölcsoltó Boldogasszonyt ünnepeljük: a szentmise 11 órakor kezdődik. A szentmise után agapé lesz a Nemzedékek Házában, melyhez igyekezzünk hozzájárulni.

5. A Katolikus Karitász a Püspöki Konferencia támogatásával nagyböjti tartósélelmiszer gyűjtést hirdet. A tartósélelmiszer gyűjtés március 19-től 26-ig tart. A kedves testvérek a sekrestyében helyezhetik el tartósélelmiszer felajánlásaikat.

6. A Veszprémi Főegyházmegye tisztelettel és szeretettel hívja és várja a kedves híveket az április 22-i megemlékező eseményekre Litérre.

Délelőtt 10 órakor közös imádságra kerül sor Bódi Mária Magdolna vértanú sírjánál, 11 órától pedig ünnepi szentmise lesz. A szentmisét bemutatja: Msgr. Kovács Gergely atya, a Kultúra Pápai Tanácsának magas rangú tisztviselője, Bódi Mária Magdolna boldoggá avatási eljárása római szakaszának posztulátora.

7. Jövő héten – nagyböjt 4. vasárnapján – örvendetes vasárnapot ünnepeljük. A szentmise folyamán kiszolgáltatjuk a betegek szentségét idős és beteg testvéreink számára. Ügyeljünk rá, hogy a betegek kenetét a megszentelő kegyelem állapotában vegyük fel, ezért amennyiben szükséges, végezzük el szentgyónásunkat!

8. Az Élő Víz kiadvány a padsorok mögött található térdeplőről ingyenesen elvihető.

9. A Józsefeket, Benedekeket, Beátákat, Gáborokat és Iréneket – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!