Február 26.

1. Kedden 5 órakor igeliturgia, csütörtökön 5 órakor pedig szentmise lesz.

2. Márciustól plébániáink leendő elsőáldozói közösen folytatják az előkészületet az Alsóörsi Római Katolikus Plébánián. Az elsőáldozási előkészítőket szerdánként, délután 4 órától fél 5-ig tartjuk a plébánián.

Kérjük a Kedves Szülőket, hogy leendő elsőáldozó gyermekeik keresztlevelét legkésőbb március 31-ig szerezzék be, és adják le a plébániahivatal számára. A keresztlevelet a keresztelés helyének plébániáján állítják ki.

3. A héten hamvazószerdával kezdetét veszi a nagyböjti idő. A jövő vasárnapi szentmise után hamvazkodni fogunk.

4. A böjti fegyelem:

a.) Hústilalom: nagyböjt péntekjein van érvényben. Lényege, hogy nagyböjt pénteki napjain tartózkodunk a húsételektől.

b.) Szigorú böjt: hamvazószerdán és nagypénteken van érvényben. Lényege, hogy hamvazószerdán és nagypénteken tartózkodunk a húsételektől, továbbá ezeken a napokon csupán háromszor étkezhetünk, és ebből egyszer „lakhatunk jól.”

5. Nagyböjti időben, péntekenként délután 5 órától keresztutat járunk a plébániatemplomban.

6. Szombaton délelőtt 10 órától ifjúsági foglalkozás lesz a Nemzedékek Házában.

7. Az Élő Víz kiadvány a padsorok mögött található térdeplőről ingyenesen elvihető