Advent második vasárnapja

2016. december 4.

1. Adventi időben hétfőn, kedden, szerdán és pénteken reggel 6 órakor igeliturgia van.

2. Csütörtök este nem lesz szentségimádás és szentmise.

3. A gyermekek szombati foglalkozása pásztorjáték-próbával délelőtt 10 órakor kezdődik a Nemzedékek Házában.

4. Az idei évben is megrendezzük plébániánkon a „Szállást keres a Szentcsaládot”, melyre a sekrestyében lehet feliratkozni. A családok megáldására január 1-én (vasárnap) a szentmise után, délben kerül majd sor.

5. Plébániáink háromnapos adventi lelkigyakorlata ebben az évben december 15. és 17. között lesz. December 15-én (csütörtökön) Szentkirályszabadján, 16-án és 17-én (pénteken és szombaton) pedig Alsóörsön lesznek a lelkigyakorlatos szentmisék este 5 órai kezdettel. A szentmisék előtt fél órával gyónási lehetőség lesz. December 17-én (szombaton) Alsóörsön, 18-án (vasárnap) pedig Szentkirályszabadján szolgáltatjuk ki a betegek szentségét idős és beteg testvéreink számára. A lelkigyakorlatot vezeti: Főtisztelendő Tóth András Sándor atya, veszprém-gyulafirátóti plébános. A Kedves Testvéreket szeretettel hívjuk egymás templomaiba!

6. A Vilmákat, Miklósokat, Máriákat, Juditokat és Árpádokat – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!

7. Az Élő Víz kiadvány – hátoldalán az aktuális hirdetésekkel – ingyenesen elvihető a templom bejáratánál található kis asztalról.

8. A sekrestye bejáratánál karácsonyi képeslapok és 2017-es egylapos falinaptár kapható.

9. Délután 2 órakor adventi gyertyagyújtás lesz a piactéren. A szervezők mindenkit szeretettel várnak.

10. A Kedves Testvéreknek áldott vasárnapot kívánunk!