2016. november 20.

1. Kedden 5 órakor igeliturgia, csütörtökön 5 órakor pedig szentmise lesz.

2. A gyermekek szombati foglalkozása – pásztorjátékra való előkészülettel – délelőtt 10 órakor kezdődik a Nemzedékek Házában. Ez alkalommal közös adventi koszorú készítésre kerül sor, melyre 11 órától szeretettel várjuk a Kedves Szülőket és Testvéreket is. Az elkészült adventi koszorúkat délben megáldjuk. Alapanyagot hozzunk magunkkal! A Kedves Szülők szíveskedjenek magukkal hozni Szent II. János Pál pápa Familiaris Consortio kezdetű apostoli buzdítását is.

3. Egy hét múlva advent első vasárnapját ünnepeljük. A szentmisét gyertyagyújtással kezdjük.

4. Adventi időben hétfőn, kedden, szerdán és pénteken reggel 6 órától igeliturgia van, a csütörtöki szentmise este 5 órakor kezdődik.

5. December 3-án, szombaton, este 6 órakor adventi zenés áhitat lesz az alsóörsi plébániatemplomban a Gaudium Kamarakórussal. A szentkirályszabadjai testvéreket is szeretettel hívjuk és várjuk!

6. Plébániáink háromnapos adventi lelkigyakorlata ebben az évben december 15. és 17. között kerül megrendezésre. December 15-én (csütörtökön) Szentkirályszabadján, 16-án és 17-én (pénteken és szombaton) pedig Alsóörsön lesznek a lelkigyakorlatos szentmisék este 5 órai kezdettel. A szentmisék előtt fél órával gyónási lehetőség lesz. A lelkigyakorlatot vezeti: Főtisztelendő Tóth András Sándor atya, veszprém-gyulafirátóti plébános. A Kedves Testvéreket szeretettel hívjuk egymás templomaiba!

7. Az Erzsébeteket, Jolánokat, Cecíliákat és Katalinokat – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!

8. Az Élő Víz kiadvány – hátoldalán az aktuális hirdetésekkel – ingyenesen elvihető a templom bejáratánál található kis asztalról.

9. A sekrestyében karácsonyi képeslapok, 2017-es forgathatós falinaptár és egylapos falinaptár kapható.

10. Az Élő Víz kiadvány – hátoldalán az aktuális hirdetésekkel–ingyenesen elvihető a templom bejáratánál található kis asztalról.