2016. február 7.

1.    A szentmise után Balázs – áldásban részesítjük a Kedves Testvéreket.

2.    Az Új Ember és a Keresztény Élet megérkezett.

3.    Kedden 5 órától igeliturgia és ministránsfoglalkozás lesz.

4.    A héten hamvazószerdával kezdetét veszi a nagyböjti idő.

5.    Jövő vasárnap a hamvazás szentelményében részesítjük a Kedves Testvéreket.

6.    Hamvazószerda szigorú böjti nap: háromszor étkezhetünk, és ebből egyszer lakhatunk jól.

7.    Hamvazószerdán, nagyböjt péntekjein és nagypénteken hústilalom van érvényben.

8.    A böjti fegyelem nem vonatkozik a betegekre, a nehéz fizikai munkát végzőkre, valamint azokra, akik nem otthonukban, hanem közétkeztetésben étkeznek.

9.    Csütörtökön kivételesen 6 órakor kezdődik a szentmise. Előtte fél 6-tól szentségimádás lesz gyónási lehetőséggel.

10.    Nagyböjt péntekjein délután 5 órakor keresztutat járunk.

11.    Képviselőtestületünket összehívom a 2016-os év első ülésére, melyre február 11-én, csütörtökön, este fél 7-től, a szentmise után kerül sor a Nemzedékek Házában. Kérem a tisztelt tagokat, hogy szíveskedjenek megjelenni az eseményen!

12.    A gyermekek kóruspróbája szombatonként, délelőtt 10 órakor kezdődik a Nemzedékek Házában.

13.    Február hónappal megkezdjük az elsőáldozók iskolán kívüli felkészítését.

14.    Kérem, hogy a leendő elsőáldozók és bérmálkozók időben szerezzék be a szükséges okmányokat. Aki másik plébániához tartozik, de Szentkirályszabadján szeretne első szentáldozáshoz járulni vagy bérmálkozni, szüksége van saját plébánosának írásos engedélyére. A leendő bérmaszülők részéről a keresztlevél mellett szükség van területileg illetékes plébánosuk igazolására. Az elsőáldozók szintén kérjék ki keresztlevelüket a keresztelési helyükről!

15.    Amennyiben a Kedves Testvérek szeretnének házszentelést kérni, továbbra is jelezhetik ezt a szándékukat.

16.    Az Irgalmasság évében járva, április 23-án – szombaton – testvéregyházközségünkkel közösen szeretnénk elzarándokolni nemzeti kegyhelyünkre, Mátraverebély – szentkútra. Aki szeretne részt venni a zarándoklaton, kérem, jelezze ezt a szándékát. A zarándoklatra akkor tudunk sort keríteni, ha megtöltünk egy autóbuszt. Az út költsége fejenként 5000.- Ft. körül várható.