2015. augusztus 16.

1.    Az Új Ember és a Keresztény Élet megérkezett, és a templom bejáratánál átvehető.
2.    Kedden 5 órától ministránsfoglalkozás, utána pedig igeliturgia lesz.
3.    Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves testvéreket településünk Szent István – napi ünnepi rendezvényére augusztus 19 szerdán, este 7 órára plébániatemplomunkba. Az esemény során – a kenyérszentelést követően – megáldjuk templomunk százéves, restaurált orgonáját.
4.    Plébániánk és településünk védőszentjének, Államalapító Szent István Királyunknak ünnepén – augusztus 20-án, csütörtökön – délelőtt 11 órakor kezdődik a búcsúi szentmise.
5.    Augusztus 29-én – szombaton – tihanyi vakációzáró kirándulást szervezünk a szentkirályszabadjai és alsóörsi gyermekek számára.
Kérem, hogy aki szeretne részt venni a kiránduláson, legkésőbb augusztus 23-ig (vasárnap) jelezze! Azoknak, akik részt vettek a júniusi hittanos napköziben, a kirándulás ingyenes.
6.    Az Ilonákat – akik a héten ünneplik névnapjukat – Isten éltesse sokáig!
7.    Köszönjük a kedves testvéreknek, hogy nagylelkű adományaikkal hozzájárultak templomunk százéves orgonájának restaurációjához. Az adományozók névsora bekerült plébániánk történelemkönyvébe, a Historia Domusba. Pusker János kántor úr szakszerű munkáját különösen nagyra értékeljük! Szentkirályszabadja Önkormányzatának támogatását úgyszintén köszönjük!
8.    A keresztelőkút javítását megköszönjük Hermanics József kőfaragó mesternek és Öveges János úrnak.
9.    A templomkertben található kőkereszt színvonalas javításáért Katz Ferenc úrnak mondunk köszönetet!
10.    Az oltárkép helyreállítása a terveknek megfelelően befejeződött. A szállítást és rögzítést köszönjük Bezzeg Zoltán úrnak!