Beszámolók

_____________________________________________________________________________________

Nagyböjt 1. vasárnapja

Március 5.

1. Szerdán, pénteken és szombaton délután 5 órakor kezdődik a szentmise.

2. A szentmisék előtt gyónási lehetőség van.

3. Szerdánként délután fél 5-től a hívek vezetésével rózsafüzért imádkozunk.

4. Szerdán délután 4 órakor lesz elsőáldozási előkészítő.

Kérjük a Kedves Szülőket, hogy leendő elsőáldozó gyermekeik keresztlevelét legkésőbb március 31-ig szerezzék be, és adják le a plébániahivatal számára. A keresztlevelet a keresztelés helyének plébániáján állítják ki.

5. Pénteken délután 4 órakor lesz ministránsfoglalkozás.

6. Nagyböjt péntekjein a szentmise előtt, délután negyed 5-től keresztutat járunk. Kérem a kedves testvéreket, hogy a keresztúti stációk felolvasásával aktívan kapcsolódjanak be az imádságba.

7. Szombaton délután fél 2-től filmklub lesz a plébánián. A filmklubon az „Isten Fia” című Jézus életét bemutató 2014-es filmet tekinthetik meg a kedves testvérek.

8. A böjti fegyelem:

a.) Hústilalom: nagyböjt péntekjein van érvényben. Lényege, hogy nagyböjt pénteki napjain tartózkodunk a húsételektől.

b.) Szigorú böjt: hamvazószerdán és nagypénteken van érvényben. Lényege, hogy hamvazószerdán és nagypénteken tartózkodunk a húsételektől, továbbá ezeken a napokon csupán háromszor étkezhetünk, és ebből egyszer „lakhatunk jól.”

9. Az Élő Víz kiadvány a padsorok mögött található kis asztalkáról ingyenesen elvihető.

10. A Tamásokat, Zoltánokat, Fannikat, Ildikókat és Gergelyeket – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!

11. A szentmise után hamvazkodni fogunk.