Beszámolók

Megérdemelt elismerés

53 önkéntes - közöttük Alsóörs köztiszteletnek örvendő lakosa - Decsi Lászlóné Kiss Márta részesült a Caritas Hungarica elismerésben, amelyet október 8-án, szombaton adott át Spányi Antal megyéspüspök, a Katolikus Karitász elnöke és Écsy Gábor, a segélyszervezet igazgatója a Magyar Szentek Templomában Budapesten. Spányi Antal szentbeszédében így fogalmazott: "a világ rászorul arra a tanúságtételre, amelyet leghitelesebben a karitász tevékenység által tehetünk a világ számára Jézus Krisztusról, az egyházról, az egyház tanításáról."

Decsi Lászlóné Kiss Márta már a harmadik olyan személy Alsóörsről, aki a Caritas Hungarica elismerésben részesült. Az ő vezetésével 1995 tavaszán alapították meg az alsóörsi Kisboldogasszony Karitászcsoportot 27 fővel. 2005-ben átadta a csoport vezetését, de tag maradt és továbbra is vállalt karitatív feladatokat. A csoport az ő vezetésével egy emberként, összefogva végezte a karitász munkát. Sokszor erőn felül vállalta az elesettek, betegek segítését. Minden karácsonykor kis műsorral örvendeztette meg a veszprémi Fenyveserdő Ápoló- és Gondozó Intézet lakóit. Elkötelezett híve a karitász szolgálatnak, ötletei, kezdeményezései, empátiája húzóerő a munkában. Decsi Lászlóné Kiss Márta 2013-ban verseskötetet jelentetett meg "Megtalált élet" címmel, és a mai napig aktív és tiszteletreméltó tagja a csoportnak.

Caritas Hungarica elsimeréséhez szívből gratulálunk!