Beszámolók

Építési munkálatok fotói:

Forrás: Alsóörsi Halászbokor - Juhász Ferenc
2014. december 1.

Az elképzelésről Berkes Péter plébános tájékoztatta lapunkat:

Alsóörs település Római Katolikus Plébániája közel harminc év után – főegyházmegyei döntés nyomán – az „oldallagosan ellátott” plébániai státuszból ismét önállósulhatott.
Ennek a változásnak a folyományaként szükségszerűen megfogalmazódott egy olyan plébániaépület létesítésének szándéka, amely közösségi-, lakó- és irodai funkciójátellátva minőségi lelkipásztorkodást biztosíthatna az alsóörsi katolikus hívek számára.

Az elképzelésről plébániánk képviselőtestületével egyeztetve tájékoztattuk az illetékes egyházi hatóságot, akik pozitívan reagáltak a szándékra.
Ugyanakkor tájékoztattak, hogy egy esetleges építkezés jelentős költséggel jár, amit teljes egészében még egy központi szerv költségvetése sem engedhet meg magának.

Lehetőségeikhez képest a 2015 - ös főegyházmegyei pályázati ciklusban támogatni fogják szándékunkat.

Bízunk benne, hogy az ő segítségük is egy csepp lehet a várható költségek tengerében. Végső soron azonban tudjuk: a tenger is cseppekből tevődik össze.
Konkrét döntés részükről 2015 tavaszára várható.
A munkálatok is ennek a döntésnek az ismeretében kezdődhetnek majd el.

Emellett természetesen igyekszünk olyan fórumokat megkeresni, ahol értékelik a magyar emberek vallásgyakorlás iránti vágyát, és ezt célszerű módon támogatni is tudják. Mindeközben egyszer sem feledkezünk meg arról, hogy megemlítsük: a helyi közösség 1985-1986-ban egyszer már bizonyított, amikor közös erővel templomot emelt.

Lényeges, hogy még az építési tervek és az azokra vonatkozó érvényes építési engedély birtokában is gyakorolni szeretnénk a türelem és a megfontoltság erényeit.
Ezért miután a földi építési hatóság engedélyét már magunkénak tudhatjuk, most az “égi építési hatóság” előtt van a kérelmünk.

Kitartóan imádkozunk és bízunk benne, hogy a mi emberi szorgoskodásunkat a Jóisten áldása fogja kísérni.