Beszámolók

IMÁK AZ ÜLDÖZÖTT KERESZTÉNYEKÉRT ÉS A MENEKÜLTEKÉRT

Mindenható Mennyei Atyánk!

Te  az  embert  a  saját  képedre  és  hasonlatosságodra  teremtetted.  Rábíztad  a  világot,  de  rábíztad egymás szolgálatát is.

Add meg Szentlelked segítségével, hogy megszűnjön a birtoklás  és  a  hatalomvágy  utáni  esztelen hajsza a világban, hogy ezáltal az emberek biztonságban élhessenek országukban, háború és félelem nélkül, építve az Isten által ránk bízott világot és szolgálva egymást családjukban és a hivatásukban – ahogyan ezt a szolgálatot szent Fiad megmutatta nekünk.

Add, hogy megszűnjön az öldöklés és a kizsákmányolás, az álvallások és elferdített tanok köntösébe bújtatott kegyetlenkedés és megszülessen az áldott béke.

Add,  hogy minden ember a saját  hazájában  üldöztetés nélkül élhessen és  dolgozhasson, a gyerekeknek pedig megnyílhassanak az iskolák, hogy ismét tanulhassanak.

Add, hogy elhagyott otthonaikba hazatérhessenek az emberek és felépíthessék lerombolt templomaikat.

Add, hogy ne az erőszak, a gyűlölet vezesse a szent Fiad vére által megváltott emberiséget, hanem a szolgálat, a szeretet, az áldozatvállalás és az alázat. Ámen.

Miatyánk, Üdvözlégy