background
logotype

Archivum

___________________________________________________________________________________

 

Évközi 32. vasárnap

2017. november 12.

 

 

 

1. A Nemzetközi Eukarisztikus Kongresszus előkészületi imádsága:

Mennyei Atyánk, minden élet forrása! Küldd el Szentlelkedet, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk levő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük! Ő Urunk és Mesterünk, barátunk és táplálékunk, orvosunk és békességünk. Adj bátorságot, hogy az ő erejét és örömét elvigyük minden emberhez! Add, hogy a készület ideje és az Eucharisztikus Kongresszus ünneplése egész hívő közösségünk, fővárosunk, népünk, Európa és a világ lelki megújulására szolgáljon! Ámen.

2. A szerdai szentmise előtt rózsafüzért imádkozunk, a pénteki szentmise előtt pedig Szentségimádást tartunk.

3. A szerdai szentmise után, este fél 6-tól lesz felnőtthittan.

4. Jövő vasárnap megáldjuk és kiosztjuk Szent Erzsébet kenyerét, és Karitász Csoportunk megnyitja Szent Erzsébet kötényét. A Kedves Testvérek adományaikat a padsorok mögött található Karitász-perselyben, a tartósélelmiszer-adományokat pedig a sekrestyében helyezhetik el. A gyűjtés december 10-ig tart.

5. November 20-24. között nem lesznek hétköznapi Szentmisék, és szünetel a hivatali ügyintézés.

6. Krisztus Király Ünnepének előestéjén, november 25-én (két hét múlva szombaton) – az országos Szentségimádáshoz csatlakozva – délután 5 órától Szentségimádást tartunk plébániatemplomunkban. Szeretettel hívjuk és várjuk a Kedves Testvéreket!

7. Az Élő Víz kiadvány a padsorok mögött megtalálható.

 

 

___________________________________________________________________________________

2018  Boldog Gizella Királyné Plébánia - Alsóörs   globbersthemes joomla templates