Archivum

___________________________________________________________________________________

2017. október 29.

2. Novembertől a téli miserend lép életbe: szerdán és pénteken egy órával korábban, 5 órakor kezdődnek a szentmisék. A téli miserend időszakában szombatonként  nem tartunk előesti szentmisét.

3. November 1-én (szerdán) – Mindenszentek ünnepén – 5 órakor kezdődik a szentmise. A szentmisét követően a temetőben elvégezzük az ilyenkor szokásos megemlékező szertartást. Gyertyát vagy mécsest hozzunk magunkkal. Akik szeretnék megáldatni elhunyt hozzátartozóik sírboltjait, a szertartást követően – az előző évekhez hasonlóan – erre is lesz lehetőség. Mindenszentek napja parancsolt ünnep.

4. Szerdán nem lesz felnőtthittan.

5. November 2-án – Halottak napján – délelőtt 9 órakor kezdődik a szentmise.

6. Pénteken este 5 órakor kezdődik a szentmise.

7. A tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki november 1-től 8-ig áhítatos lélekkel temetőt látogat, és legalább lélekben imádkozik az elhunytakért.

8. Aki Halottak napján egy templomot vagy kápolnát áhítattal meglátogat, és egy Miatyánkot valamint egy Hiszekegyet elimádkozik, a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet.