background
logotype

Archivum

_____________________________________________________________________________________

 

  

Évközi 30. vasárnap
(2016. október 23.)

1. Október a Szűzanya hónapja, ezért a szerdai, pénteki és szombati szentmisék előtt, este negyed 6-tól, rózsafüzért imádkozunk. A rózsafüzér-imádságok alatt gyónási lehetőség van.

2. Az elsőáldozási előkészítő szerdán, délután 4 órakor kezdődik.

3. Pénteken délután fél 4-kor kezdődik a ministránsfoglalkozás.

4. November 1-én, mindenszentek ünnepén, délután 5 órakor kezdődik a szentmise. A szentmise után, fél 6-tól, halotti zsolozsmát imádkozunk a plébániatemplomban. Este fél 7-kor elvégezzük a temetői szertartást és a sírszentelést. Amennyiben e Kedves Hívek szeretnék megáldatni elhunyt hozzátartozójuk sírját, a szertartás után erre is lesz lehetőség. (Mindenszentek napja parancsolt ünnep.)

5. November 2-án, halottak napján délután 5 órakor kezdődik a szentmise, melyet halottainkért ajánlunk fel.

6. Szent Márton évében járva zarándoklatot hirdetünk egyházközségeink számára Szent Márton városába, Szombathelyre. A zarándoklat időpontja: 2016. november 3. (csütörtök); az utazás vonattal történik veszprémi indulással és érkezéssel. Az útra október 24-ig (hétfő) lehet jelentkezni.

7. A Gyöngyiket és Blankákat – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!

8. Az Élő Víz kiadvány – hátoldalán az aktuális hirdetésekkel –ingyenesen elvihető a templom bejáratánál található kis asztalról.

9. A Kedves Testvéreknek áldott vasárnapot kívánunk!

2018  Boldog Gizella Királyné Plébánia - Alsóörs   globbersthemes joomla templates