Advent első vasárnapja

2015. november 29.

1.    A mai nappal kezdetét vette a karácsonyi várakozás időszaka.

2.    Adventi időben a miserend változatlan: szerdán és pénteken 5 órakor kezdődik a szentmise, fél 5-től szentségi adoráció és gyónási lehetőség van.

3.    Pénteken délután 4 órakor kezdődik a ministránsfoglalkozás.

4.    Három eseményre hívom fel a Kedves Testvérek figyelmét:
-    December 8-án (két hét múlva, kedden) ünnepeljük a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen fogantatásának főünnepét. A szentmise délután 5 órakor kezdődik.
-    December 12-én (két hét múlva, szombaton) este 6 órakor vendégünk lesz a Veszprémi Bazilika Szent Mihály Kórusa, akik adventi hangversenyt adnak templomunkban.
-    December 13-án (két hét múlva) a vasárnapi szentmise keretében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét.

5.    Szeretettel emlékeztetem a Kedves Testvéreket, hogy a karácsonyi készület legméltóbb módja az, ha elvégezzük szentgyónásunkat.

6.    Plébániánk adventi programja megtalálható a hirdetőtáblán, a templom bejáratánál és honlapunkon.

7.    „Szent Erzsébet köténye” ebben az évben december 13. – vasárnapig – lesz nyitva. A korábbi évekhez hasonlóan szeretettel várjuk testvéreink pénzbeli vagy természetbeni adományait „Szent Erzsébet kötényébe”, amelyet Karitász csoportunk tagjai továbbítanak majd egyedül élő, vagy rászoruló testvéreinkhez.

8.    Az Andrásokat, Ferenceket, Barbarákat és Miklósokat – akik a héten ünneplik névnapjukat – Isten éltesse sokáig!

9.    A sekrestyében 2016-os egylapos falinaptár kapható.