Mindenszentek és halottak napja
2015.11.01.

1.    Mindenszentek ünnepén (vasárnap) délután 5 órakor a plébániatemplomban elimádkozzuk a halotti litániát.

2.    Mindenszentek ünnepén (vasárnap) este 6 órakor a ravatalozónál elvégezzük a temetői szertartást. Aki szeretné megáldatni hozzátartozója sírját, a szertartás után erre is lehetőség lesz. Kérem, hogy a temetői megemlékezéshez hozzunk magunkkal egy szál gyertyát.

3.    Szerdán és pénteken 5 órakor kezdődik a szentmise, fél 5-től szentségimádás és gyónási lehetőség lesz.

4.    A ministránsfoglalkozás pénteken délután 4 órakor kezdődik.

5.    Halottak napján (hétfőn) este 6 órakor kezdődik a szentmise.

6.    Aki a temetőt áhítatos lélekkel látogatja, és legalább lélekben imádkozik a meghaltakért, november 1-8-ig minden nap teljes búcsút nyerhet. Feltételek: gyónás, áldozás, imádság (Hiszekegy, Üdvözlégy, Dicsőség) a pápa szándékára.

7.     Akik halottak napján (vagyis az azt megelőző nap delétől a halottak napját követő éjfélig) meglátogatnak egy templomot vagy nyilvános kápolnát, teljes búcsút nyerhetnek a szokott feltételekkel. A látogatáskor egy Miatyánkot és egy Hiszekegyet kell imádkozni. Ez a búcsú elnyerhető a megelőző vagy következő vasárnapon és Mindenszentek ünnepén is.

8.    A sekrestyében 2016-os egylapos falinaptár, forgatós falinaptár és Katolikus Kalendárium kapható.

9.    A Mariannákat, Károlyokat és Imréket – akik a héten ünneplik névnapjukat – Isten éltesse sokáig!