image1 image2 image3

__________________________________________________________________________________

2018. február 11.

2. A héten hamvazószerdával kezdetét veszi a nagyböjti idő. Hamvazószerdán – valamint a jövő vasárnapi szentmise után – a hamvazás szentelményében részesítjük a Kedves Testvéreket.

3. Hamvazószerda szigorú böjti nap. Ezen a napon tartózkodunk a húsételekől, továbbá háromszor étkezhetünk, és ebből egyszer „lakhatunk jól.”

4. A nagyböjti idő pénteki napjain tartózkodunk a húsételektől.

5. A hústilalom azokat kötelezi, akik betöltötték tizennegyedik életévüket, a szigorú böjt pedig az összes nagykorúakat kötelezi hatvanadik életévük megkezdéséig.

6. A szerdai szentmise előtt, fél 5-től rózsafüzért imádkozunk, a szentmise után pedig felnőtthittan lesz a plébánián.

7. Nagyböjt péntekjein a szentmise előtt, délután negyed 5-től keresztutat járunk. Kérem a kedves testvéreket, hogy a keresztúti stációk felolvasásával aktívan kapcsolódjanak be az imádságba.

8. Pénteken este fél 6-tól egyházközségi képviselőtestületi ülést tartunk a plébánián. Képviselőtestületünk tagjait tisztelettel kérjük, hogy legyenek szívesek megjelenni az ülésen.