image1 image2 image3

_____________________________________________________________________________________

(2016. október 16.)

1. Október a Szűzanya hónapja, ezért a szerdai, pénteki és szombati szentmisék előtt, este negyed 6-tól, rózsafüzért imádkozunk a plébániatemplomban. A kedves hívektől – különösen a Rózsafüzér-társulat tagjaitól – kérjük az aktív bekapcsolódást: a tizedek beosztását és az előimádkozást! A rózsafüzér-imádságok alatt gyónási lehetőség lesz.

3. Pénteken délután fél 4-kor kezdődik a ministránsfoglalkozás.

4.Október hónappal elkezdődnek az elsőáldozási előkészítő hittanórák. Az előkészítő foglalkozásokra az előző évekhez hasonlóan szerdánként délután 4 órakor kerül sor az Alsóörsi Római Katolikus Plébánián a harmadik osztályos gyermekek számára. Először október 19-én találkozunk a leendő elsőáldozókkal.

Kérem a Kedves Szülőket, hogy az elsőáldozással kapcsolatos szülői nyilatkozatot, melyet gyermekeik az iskolai hittanórán megkaptak, a következő órára aláírva és kitöltve szíveskedjenek visszaküldeni gyermekeikkel.

Az elsőáldozás feltételei:

- az iskolai katolikus hittanórákon való részvétel,

- a szentségi előkészítő alkalmakon való megjelenés,

- a vasárnapi szentmiséken való részvétel, melyet a gyermekek misenaplóikkal tudnak igazolni,

- azok számára, akik nem Alsóörsön laknak, saját lakóhely szerinti plébánosuk illetékes az elsőáldozás kérdésében,

- amennyiben a leendő elsőáldozó nem Alsóörsön lakik, de mégis itt szeretne elsőáldozó lenni, szüksége van saját lakóhely szerinti plébánosának írásos engedélyére, melyet már az első előkészítő alkalomra (október 19.) hozzanak magukkal

5. Egyházközségünk abban a megtiszteltetésben részesült, hogy a Palotai Esperesi Kerület őszi koronaértekezletének  2016. október 17-én (hétfőn) plébániánk adhat otthont. Szeretettel híjuk és várjuk a Kedves Testvéreket az eseményt megnyitó szentmisére, melyet a Palotai Esperesi Kerület papsága Főtisztelendő Szerenka Miklós általános érseki helynök úr vezetésével közösen mutat be hétfőn délelőtt 9 órakor.

6. Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójának előestéjén, október 22-én, szombaton, délután fél 3-tól filmklubot tartunk a plébánia közösségi termében. A filmklubon levetítésre kerül Koltay Gábor: „Mindszenty, a fehér vértanú” című dokumentumfilmje. Az alkotás Mindszenty József bíboros, hercegprímás kálváriáját, valamint a diktatúráktól sújtott magyar egyház huszadik századi helyzetét mutatja be. A film megtekintését követően – az esti szentmise előtt – rózsafüzért imádkozunk a plébániatemplomban Magyar Hazánkért.

7. Szent Márton évében járva zarándoklatot hirdetünk egyházközségeink számára Szent Márton városába, Szombathelyre. A zarándoklat időpontja: 2016. november 3. (csütörtök); az utazás vonattal történik veszprémi indulással és érkezéssel. Az útra október 24-ig (hétfő) lehet jelentkezni. A részletes programot hamarosan közzétesszük.

8. A Lukácsokat, Nándorokat és Orsolyákat – akik a héten ünneplik védőszentjüket – Isten éltesse sokáig!

9. Az Élő Víz kiadvány – hátoldalán az aktuális hirdetésekkel –ingyenesen elvihető a templom bejáratánál található kis asztalról.

10. A Kedves Testvéreknek áldott vasárnapot kívánunk!